| Brands | Sony | |
|---|---|---|
| Model | FE 24-105mm f-4 G OSS Camera Lens | |
| Lense Type | Telephoto | |
| Lense Mount | E-mount | |
| Water Resistant | No Resistance | |
| Zoom Type | fine zoom lens | |
| Max Focal Length | 24-105mm, F4 | |
| Designed For | Sony DSLR |
| Name | Sony FE 24-105mm f-4 G OSS Camera Lens |
|---|---|
| Model | FE 24-105mm f-4 G OSS Camera Lens |
| Price | 106,700 |
| Brand | Sony |
| Type | |
| Showroom | Click Here |
| Focal Length aperture | 24-105mm, |
|---|---|
| Maximum Aperture | F4 |
| Diagonal Angle of View | 84°-23° |
| Focusing Distance | 0.38 m (1.25 ft) |
| Filter Size | 77mm |
| Zoom Type | fine zoom lens |
| Compatible Format | TELECONVERTER COMPATIBILITY: (X1.4) TELECONVERTER COMPATIBILITY: (X2.0) |
| Min. focal length | 24-105mm, |
| Max. focal length | F4 |
| Water Resistant | No |
| Weight | 663 g |
| Warranty | 1 year service warranty |
Camera type: DSLR camera
Megapixel: 20.9 megapixel
Video: MOV type
Connectivity: USB, HDMI, Microphone, Wi-fi
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 03 Years Service Warranty
View Details →